Новини

imglink

Як економити електроенергію

За останнє століття ми досить чітко відчули на собі головні критерії практичної організації людської життєдіяльності на нашій землі. Основу і одну з центральних позицій у цьому питанні займає використання електроенергії. Її генерація в промислових масштабах стала вже здається простою буденністю, але і споживання, а значить і попит, неухильно прагне до зростання. Все це активно впливає на процеси ціноутворення за одиницю використовуваної нами кВт години. У результаті: ми не перестаємо звертатися до питань її раціонального використання, економії і збереження грошових коштів, які можуть бути вивільнені з-під тягаря наших щомісячних рахунків та оплати споживаної електроенергії.

На жаль, далеко не у кожного є "зайві" гроші, а багаті люди, в деяких випадках, краще тому підтвердження, т.щ. раціональність і організація ефективного використання, економія за різними напрямками їм зовсім не чужа, про що є свідченням і їх зростаючий капіталів.

Ми вирішили зібрати воєдино основніпрактичні і прості рекомендації, які можуть допомогти кожному з нас заощадивши дорогоцінні кВти, залишити у своїх гаманцях зароблені вашою непосильною працею гроші, які будуть використані вами на більш приємні речі, ніж оплата зайвої електроенергії. Не вважайте ці поради банальними, банально не мати "зайвих" грошей. Може так статися, що ви знайдете для себе щось нове.

1. Поміняйте лампи розжарювання! Звичайна проста лампа - вчорашне століття. Сьогодні ставки робляться на енергозберігаючі освітлювальні прилади, які нехай і дорожче, але тому й дорожче, що дозволяють економити вам на оплаті ваших рахунків за електроенергію в значній мірі. Застосування енергозберігаючих ламп дозволяє скоротити ваші щомісячні витрати в 2-4 рази. Окупаються від 1 до 2.5 років (після - чиста економія). Термін служби від 1.5 до 8-15 і більше років. Перевагу тут віддавайте перевіреним брендам і сміливо дивіться в сторону LED освітлення - перспектива однозначна.

2. Не залишайте ваше обладнання в режимі очікування! Це не тільки небезпечно, але і згадайте знамените гасло: "йдучи - гасіть світло", це стосується і вашої решти приладів. Уважно прочитайте інструкції, що входять до ваших приладів - в них ви виявите, що ваші прилади і в режимі очікування їдять ваші гроші в розмірі еквівалентному вартості від 3-х до 15-ти Вт на годину. За рік набігає цілком значна сума.

3. Використовуйте стабілізатори напруги! Це стосується не тільки телевізорів застарілих моделей, але і всіх енергоспоживаючих приладів: холодильників, пральних машин, кондиціонерів і посудомийної техніки, міксерів та інших електроприладів. В сучасних приладах звичайно ж опрацьовані ці моменти і виражаються класом енергоспоживання, але на практиці, не заглиблюючись в технічні подробиці, стабілізатори напруги дозволяють скоротити споживання в деяких випадках в 2-2,3 рази.

4. Не забувайте відключати зарядні пристрої! Мобільний телефон та інші гаджети дуже зручні, а зарядні пристрої, залишені включеними в розетку, не завжди оснащені автоматикою і мають властивості споживати електроенергію, навіть якщо пристрій не підключений до гаджета. До 95% електроенергії використовується даремно, якщо зарядний пристрій підключено до розетки постійно, то ви витрачаєте свої гроші, не помічаючи того.

5. Якщо у вашому будинку або офісі використовується електроплита, зверніть увагу, щоб посуд відповідав рекомендованим розмірам. Відповідність рекомендованих розмірів посуду - це від 5 до 10% економії на зовсім непотрібних і безглуздих втратах. Пам'ятайте: необхідно застосовувати посуд з дном, яке відповідає діаметру конфорки або може трохи більше. Посуд з нерівностями і викривленням дна призводить до перевитрати електроенергії на 40-60%.

6. Якщо ви користуєтеся електроплитою, то обов'язково закривайте кришкою каструлю, в якій готуєте. Швидке випаровування води збільшує час приготування на 20-30%, що в свою чергу суттєво відбивається на стані вашого гаманця. Після закипання, при необхідності, бажано перейти на низькотемпературний режим готування, це також дозволить заощадити "зайву" копійку.

7. Не забувайте видаляти накип з електрочайника. Вона утворюється в результаті використання нефільтрованої води і багаторазового нагрівання, має низьку теплопровідність, чим збільшує час, а відповідно і витрати щодо його використання.

8. Будьте раціональні при експлуатації пральних машин. Практика показує, що все ж дуже бажано не перевищувати норми максимального завантаження білизни, також слід уникати і надто малого завантаження пральної машини. Не раціональна витрата електроенергії в цих випадках може становити від 10 до 15%. Сортуйте білизну перед пранням, т.к. в разі середньої або слабкої ступені забруднення бажано відмовлятися від режиму попереднього прання, уважно ставтеся до вибору програм, при неправильній програмі прання перевитрата електроенергії може скласти - до 30%. Враховуючи, що пральна машина досить добре споживає електроенергію та прання (залежно від обраної програми) може тривати не одну годину, а прати треба кілька разів на тиждень (а в деяких випадках і кожен день), її раціональне використання неухильно відіб'ється на вашому добробуті.

9. Можна заощаджувати і при прасуванні білизни. Для цього намагайтеся гладити достатньо висушену білизну.

10. Якщо ви використовуєте пилосос з мішком для збору сміття, то пам'ятайте: на третину заповнений мішок для збору пилу може погіршувати всмоктування до 40%, витрата споживання електроенергії при цьому зростає пропорційно.

11. З приводу холодильника - його бажано ставити в саме прохолодне місце кухні або кімнати і бажано біля зовнішньої стіни. Не ставте холодильник поряд з плитою - це просто не логічно і суперечить здоровому глузду. Це пристрій в деяких випадках є найненажерливішим агрегатом у вашому будинку, а якщо його поставити в кімнаті, з температурою повітря 30 C, то споживання електроенергії неухильно подвоїться, а значить і витрати на його "зміст".

12. Ще про холодильники - відкривайте їх якомога рідкіше, уникаючи значних витоків холоду. Не кладіть у них не остиглі продукти, давайте продуктам остигати хоча б до кімнатної температури.

13. Снова про холодильники: не лінуйтеся - обов'язково при утворенні льоду в морозильній камері размораживайте холодильник. Лід, а особливо товстий шар льоду значно погіршує процес охолодження ваших продуктів, відповідно - збільшує споживання дорогої електроенергії.

14. Природне освітлення корисно не тільки для вашого комфорту, але і для вашого гаманця. Не гребуйте природним освітленням! Світлі шпалери і світлі штори, біла стеля і чисті вікна значно збільшать освітленість вашого приміщення в денний час та скоротять використання різноманітних світильників та освітлювальних приладів.

15. Якщо взимку ви використовуєте нагрівальні прилади - подбайте про те, щоб не було зайвих протягів. Вентиляція при цьому безумовно має бути присутня!

Безсумнівно цей список буде продовжений. Цікавість до актуального питання про економію електроенергії буде тільки зростати. В побуті та повсякденному житті, в гонці за заробтоком багато з нас вже не звертають увагу, що і те, що ми заробляємо, завдяки простим і доступним правилам і методам, може бути використано більш кращим чином, ніж переплата за споживану електроенергію.

Енергозбереження та енергоефективність